Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zrůda

Charlize Theron

Věk: 32 let
Povolání: herečka
 
Národnost: americká
 
Datum narození, místo:
7.8.1975, Benoni, Transvaal, Jižní Afrika
 

Fotogalerie: obsahuje 10 fotek

Christina Ricci a Charlize Theron

Obrazek

Oscarem oceněné drama natočené podle skutečných událostí konce osmdesátých let přináší divákovi smutný příběh prostitutky Aileen Wuornos, kterou velmi zdařile zahrála Charlize Theron.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zrůda popravena za lásku

Zrůda je podle skutečné události natočený film, který nejvíce vstoupil do povědomí lidí v roce 2002, kdy byla po 12-ti letech, strávených v cele smrti, popravena Aileen Wuornosová. Aileen (Lee) byla masovou vražedkyní, která se od třinácti let živila prostitucí.


Zlomovým bodem v jejím životě bylo setkání s dívkou jménem Shelby. Scenáristka a režisérka Patti Jenkinsová velice působivě ztvárnila příběh, kde na jedné straně stojí láska a touha a na druhé straně revolver a smrt. Začátek jakoby vystupuje z klasických amerických "bijáků", kdy malá holčička touží po slavné budoucnosti a kráse. Za několik málo okamžiků sedí dospělá Aileen s pistolí v ruce pod mostem a jen náhoda v podobě pětidolarové bankovky jí nedovolí stisknout spoušť a ukončit svůj život. O chvíli později potká v maloměstském lesbickém baru Shelby a zamiluje se do ní.

Mohl by to být šťastný konec, ale příběh naopak právě začíná. Lee shání peníze svou obvyklou metodou a v sebeobraně je nucena zabít jednoho ze svých zákazníků. V tom okamžiku se život obou dívek obrací do úplně jiného směru. Nic netušící Shelby uteče spolu s Lee pod záminkou lepší společné budoucnosti od své tety a z peněz po zavražděném si spolu nějaký čas užívají. Jenže nic není na věky a ani peníze dlouho nevydrží, pokud je člověk rozhazuje, kde se dá. Aileen chce zkusit znovu vydělávat prostitucí, ale jejího dalšího klienta čeká stejný osud jako jeho předchůdce. Už to není hra. Už to není náhoda. Pro lásku k Shelby, ve snaze o vyrovnání finanční krize, začne Lee vraždit své zákazníky. Nedokáže s nimi již mít poměr - připomíná jí to brutální znásilnění od její první oběti - a zabít je přeci tak jednoduché. Stačí stisknout spoušť. Nic netušící Shelby se v hádce od Lee dozví, co se děje, a při společném úprku se nakonec cesta obou dívek rozdělí... Shelby odjíždí ke svému otci a krátce na to je Lee zatčena, uvězněna a odsouzena k trestu smrti.

Prostředí filmu velice dobře zobrazuje sociální strukturu na okraji společnosti. Opěrným pilířem celého filmu je lesbická love-story s tragickým koncem a snad i proto našel své místo na letošním festivalu gayů a lesbiček "Mezipatra 2004". Výjimečný výkon představitelky hlavní role, Charlize Theronové, si zasluhuje nemalou pozornost. Dokazuje ho i množství ocenění její role (Oscar, cena MTV apod.)

ObrazekObrazekObrazekObrazek

 

Christina Ricci

 nar. 12.02.1980
 Santa Monica, Kalifornie, USA
   Photo © DreamWorks SKG
biografie
weby
autogram
diskuze
 
 
 
Biografie
Christina Ricci patří bezesporu mezi nejnadějnější mladé herečky současného Hollywoodu. Narodila se 12. 2. 1980 v kalifornské Santa Monice jako nejmladší ze čtyř dětí modelky a právníka. Od svých 8-mi let žije v New Yorku, kde začala vystupovat v televizních reklamách. Už v jedenácti se úspěšně zapsala do podvědomí diváků rolí dívenky Wednesday s věčně morbidním výrazem v na Oscara nominované ADDAMSOVĚ RODINĚ. Následovala role ve filmu CASPER, která z ní učinila vyhledávanou dětskou hvězdu. Kritika sice jejímy výkony nadšená nebyla, zato u diváků se těšila veliké popularitě.

Z dětských rolí postupně přešla na role dospívajících dívek (NAVŽDY SPOLU, LEDOVÁ BOUŘE). Za ztvárnění Dudee ve snímku VŠICHNI MOJI MUŽI získala nominaci na Zlatý glóbus. Zatím nejlepší výkon však podala v postavě Katriny Van Tassel, která pomáhá mladému konstáblovi (Johnny Depp) vyšetřit sérii vražd v Burtonově OSPALÉ DÍŘE. Ve svém věku má ještě svoji hereckou kariéru před sebou a všichni jsou zvědaví, co nám ještě půvabná tmavovláska předvede.

Také Vás zaujal tento film??? Své názory přidávejte do komentářů

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář